IHC Night Birds Přerov – IHC Slavia Praha 4:9

Na pražské derby se těšíme, shodují se obě brankářské jedničky

Na pražské derby se těšíme, shodují se obě brankářské jedničkyPoslední zápas v základní části nabídne zajímavý duel. V pražském Edenu se sešívaní utkají s dalším pražským klubem Roller Stormem. Jak se těší na zítřejší duel obě brankářské jedničky, to si přečtěte v rozhovoru. Na jedné straně je to Daniel Brabec, na druhé zase Michal Meravý, který ještě v loni chytal za Slavii.

 
14.06.2014, David Mencl
 

Jak se těšíte na pražské derby v posledním kole?
Daniel Brabec: Na každý zápas se těším, užívám si každé chvíle na ploše, rád hraji každý utkání.
Michal Meravý: Těším se každý inlinový zápas, je to příjemné zpestření letní přípravy. Ale na zápas se Slavií o něco víc než na ostatní, je to klub, kde jsem s inlinem začínal.

Půjdete do posledního zápasu naplno?
Daniel Brabec: Do play off zbývá týden, takže se není na co šetřit. Chceme vyhrát každý zápas, takže to nebude veřejné bruslení.
Michal Meravý: Samozřejmě, do každého zápasu jdeme naplno.

Jak byste zatím zhodnotili průběh letošní sezóny?
Daniel Brabec: Hrajeme dobře, většinu zápasů vyhráváme. Jen je škoda dvou kontumovaných zápasů a prohry s velice dobře hrajícími Pardubicemi. Úplně nejvíc mě mrzí poslední prohra s Kladnem, máme tým na to, aby jsme tým jako Kladno porazili rozdílem třídy. Moc jsme nestříleli a oproti jiným zápasům jsme neměli tolik vyložených šancí. Mě se to říká lehce, kluci to třeba viděli jinak. A Kladno mělo až příliš šancí, hráči jako Plekanec, Sekáč a Kameš jsou hráči velkých kvalit, kteří dokáží trestat.
Michal Meravý: Jsme nový mančaft, teprve si vše v týmu sedá. Máme v týmu kluky, kteří hrají inline teprve prvním rokem. Věřím, že se v průběhu dalších sezon budeme zlepšovat. Aktuální umístění odpovídá našim výkonům.

Za Storm hraje několik bývalých hráčů Slavie. Proběhlo nějaké hecování?
Daniel Brabec: S pár hráči z týmu Storm se známe, možná tam nějaké malé hecovaní je, ale na ploše to není moc poznat, snažíme se vyhrát stejně proti každému.

Michale, vy jste právě jedním z hráčů, kteří dříve nastupovali za Slavii. Co pro vás znamená zítřejší zápas?
Michal Meravý: Abych řekl pravdu, tak to nijak neprožívám. Beru to jako každý jiný zápas. Zatím žádné hecování nebylo, ale myslím si, že zítra před zápasem něco proběhne.

Bude pro vás zápas dvou rivalů v něčem rozdílný než ostatní zápasy?
Daniel Brabec: Jiné jsou v tom, že ty hráče znám. U pár hráčů vím, kam střílí a oni zase znají mě. Ale za ty roky už to není nic výjimečného, už se znám s většinou hráčů nejen z Extraligy, takže jsem si na to už zvykl. Také je to pestré tím, že za Storm chytá Mery, který u nás působil do minulé sezony. První zápas držel svůj tým dost dlouho ve hře, takže to v neděli nemůžeme podcenit.

Podobné články
 
 
Aktuality

(21.06.2015 02:46)   Repre je ve finále!
Česká reprezentace narazila v semifinále na Lotyše, se kterými měla menší problémy už ve skupině. V souboji o finále to znovu byl tuhý boj a dlouho to vypadalo, že Čechům nebude přáno. Nakonec však národní tým otočil nepříznivé skóre, na čemž se i jednou asistencí podílel Marek Loskot. Celý zápas odchytal Daniel Brabec.

(20.06.2015 01:12)   Repre stále vítězná
Po úspěšné základní skupině, ve které si Češi poradili s Francií, Lotyšskem i Švýcarskem, narazila česká reprezentace na Mexiko. Od začátku čtvrtfinále bylo jasné, kdo je favoritem, což Češi ihned potvrdili. Postupně navyšovali skóre, nakonec zvítězili 10:1. Na výhře se dvěma góly podílel David Sem. Uspěl i Marek Loskot, který si připsal tři asistence, v brance pak polovinu duelu odchytal Daniel Brabec.

(16.06.2015 21:58)   Repre na úvod uspěla
Česká reprezentace se na začátek mistrovství světa v Argentině uvedla vítězstvím, když porazila Francii 4:2. Gólem se na výhře podíleli i dva slávisté Sem a Loskot! Druhý jmenovaný přidal ještě asistenci na Semovu trefu. Branku Česka navíc celý zápas hájil další slávista Daniel Brabec!

(29.05.2015 20:05)   Dvě kontumační výhry
Poslední dva domácí zápasy proti Hradci Králové a Pardubicím byly kontumovány ve prospěch Slavie, jelikož se ani jeden z týmů k utkání nedostavil.

 
 
Copyright © 2008-2019 IN-LINE HOCKEY CLUB SLAVIA PRAHA & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál